Brno, vegan friendly město

 

Jpeg

U mě na plné čáře vedla restaurace Forky’s 🙂 Kde že to je? Jakubské náměstí Brno-město, 602 00 Brno-střed …. nebudete litovat, mají tam i malý obchůdek s potravinami, jídlo na objednávku i na váhu z bufetu.

Kde jsem taky byla velmi mile překvapena, tak to bylo VEGALITÉSlovákova 359/10, 602 00 Brno-střed. Je to taková klasická „hospoda pro studenty“, ale jídlo jen vegan. Měla jsem tam skvělý smažák, guláš s knedlíky, hamburgry,…  Kdo miluje českou klasiku, bude nadšen 🙂 A pivko taky moc fajn, pro milovníky nealka se taky najde velký výběr 😉

REBIO, milé bistro s jídlem na váhu, kde se nají i vegani. A skvělé, ale opravdu skvělé zákusky i pro vegany 🙂 Celkově jsem byla spokojená jak s jídlem, tak s posezením,milé, útulné, tiché. Kde je najdete?  Holandská 854/1, 639 00 Brno-střed-Štýřice.

TŘI OCÁSCI je srdcovka. Kromě milé obsluhy, freeshopu (koutek s věcmi, které už nikdo nechce a poslal je dál těm, kteří si je zde rádi vezmou a užijí … já si tam vzala skvělou knihu, kterou jsem přečetla do druhého dne jedním dechem) zde najdete jak polední bufetové menu, tak odpoledne jídlo na objednávku. Já tam měla pravdu skvělý burgr, výborné latté a čerstvý džus z červené řepy. Prostředí je domácké, útulné, takové squaterské 🙂 ale moc příjemné. Bydlet v brně, chodila bych tam asi pořád 🙂 Kde že je najdete?  Na tř. Kpt. Jaroše 1935/18, 602 00 Brno-střed-Černá Pole.

 

Tohle jsou podniky, které jsem si sama vyzkoušela. Jinak je tam toho opravdu mraky a i v klasických restauracích nemají problém Vám udělat vegan jídlo, oproti Praze se tam veganům žije blaze 🙂