Čistící prostředky v domácnosti

Zkoušela jsem ekologické prostředky Frosch, nicméně si nejsem jistá, jak je to s testováním na zvířatech. Dříve firma na zvířatech 100%  testovala na zvířatech, nyní jsem se doslechla, že prý už netestují, ale ověřené to zatím přímo od výrobce nemám. Dají se koupit např. v Albertu, Globuse, Tescu či DM drogerii, ale bylo by dobré napsat dotaz výrobci, jak to vlastně s tím testováním samotného výrobku a používaných surovin je.

Já sama používám na vše Ecover. Mám vyzkoušený tekutý prášek na čištění vany, umyvadla,… čistí opravdu dobře. Stejně tak mám i tekuté „rozprašovače“ od Ecoveru, např. na okna a mastnotu v kuchyni,…

Na čištění záchodové mísy používám Yellow & Blue nebo Ecover. Oboje stejná kvalita :)

Na nádobí jsem používala Ecover, nyní jsem náhodně koupila německou značku Alma Win a taky nemohu říct nic negativního. Hezky voní, dobře myje nádobí, je vegan, eko, netestovaná,… Co víc si přát, že? :) Takže až dojde, vrátím se buď k Ecoveru nebo vyhledám zase Alma Win a zkusím jinou vůni :-)

Houbičky na nádobí jsem začala kupovat od Sonnetu. Jsou sice drahé, 1 balení obsahuje 2ks a stojí kolem stovky, ale vydrží dlouho, jsou ekologicky rozložitelné, dobře se mi s nimi umývá a už jiné kupovat nebudu. Mimochodem Sonnet vyrábí také tělovou kosmetiku a drogerii do domácnosti, zkusila jsem od nich zatím jen tekuté mýdlo na ruce a bylo velice příjemné.

Zatím jsem nezkoušela Euronu by Černý, ale používali jí i v TV v pořadu Životní úklid a vypadalo to, že je to účinná značka 😉 a jelikož je česká, ekologická a netestovaná na zvířatech, má u mě velké plus a asi ji taky brzy vyzkouším. Má i prací prostředky, kosmetiku,…. takže ideální značka, najdete u ní vše 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..