Milan

Moje cesta k veganství

Veganem jako takovým jsem se stal 1. 11. 2014. Je to pěkné a důležité datum, nejen pro mne, ale i pro všechny vegany. Jsou v něm tři jedničky, a především se v tento den slaví světový den veganství.


Často se lidé rozdělují na etické vegany a ty, kteří se tak rozhodli ze zdravotních důvodů. Já říkám, pro mne to byla a je kombinace obojího. Ve 26 letech jsem žil poměrně naplněný, leč hektický život mladého podnikatele. Mnoho práce, málo odpočinku. To vedlo k tomu, že jako jeden z mála lidí jsem v tak nízkém věku prodělal infarkt a to bylo jasné znamení, že už dlouho jedu přes limit. Hledal jsem tedy možnosti, jak svému tělu ulevit. Změna životního stylu byla jasnou věcí, vězte však, že veganství mne tehdy oslovovalo jen minimálně. Proč? Asi tak … když jsem někde potkal mé nynější kamarády, většinou to bylo s transparentem v ruce, dredy na hlavě, piercingem kdekoli, tetováním čehokoli a v oblečení, které mi nijak neimponovalo. Dámy a pánové 🙂, já jsem elegán :-), takže „martensky“ na mě nikdy neuvidíte 😉. Nicméně musel jsem uznat, že zápal pro věc se jim upřít nedá, a to byla první věcí, proč jsem se o veganství začal zajímat. Když tolik zvláštních lidí bojuje za jednu věc, chci vědět, proč to dělají. Začal jsem tedy pátrat. Knihy, články, reportáže, videa a především vegani samotní, byli zdrojem nezměrného množství informací o velkochovech, neekonomii živočišného průmyslu, pestrosti stravy apod. Z businessu mám takový zvyk. Přijmout informaci, ověřit ji a reagovat na ni. A přesně tento postup jsem aplikoval při mé cestě k veganství. Jak můj výzkum dopadl? Mno … dredy, piercing, ani tetování nemám:-) Letos 1. listopadu jsem oslavil svůj krásný první rok jako hrdý vegan. Našel jsem životní cestu, která je krásná ve všech směrech. Bez bolesti a utrpení! Plná naplnění. Lidé, kteří mi dříve přisli divní, jsou pro mne nyní inspirací a bok po boku šíříme osvětu. A co mé zdraví? Jsem mnohem vitálnější než kdy dříve, mé tělo se již necítí na 48 let a veškeré testy mají hodnoty naprosto zdravého člověka. Konvenční lidé se mne často ptají, co mi veganství vzalo? Já odpovídám … 30 kg na váze 😉 to je jediné, o co jsem byl obrán 🙂. Stát se veganem pro mne nebylo nijak lehké. Ale povím vám … bylo to jedno z těch životních rozhodnutí, která vás nikdy nebudou mrzet. Zkuste to a zažijete to sami!
Já jen dodám, že Milan nyní vypadá opravdu skvěle, je to lapač dívčích pohledů, moc milý a chytrý mladý muž a já jsem opravdu moc ráda, že patří mezi mé přátele (pozn. vegdream). Milane, máš můj velký obdiv :-*