Opravdu jsme lovci?

Archeologové udělali pár průzkumů na vykopávkách koster gladiátorů a díky složení kostí zjistili, že gladiátoři byli vegetariáni. Jak to poznali? Laboratorní chemickou analýzou složení kostí. Lidé, u kterých převažuje v potravě masitá složka mají nízké hodnoty stroncia oproti lidem, kteří jsou vegani či vegetariáni, stejně tak jako u býložravých živočichů.

Ke stejným výsledkům se došlo i v mnoha dalších archeologických průzkumech u mnohem starších koster, díky čemuž lze usuzovat, že původně jsme byli opravdu sběrači a plodožravci, lovit jsme začali až za hodně dlouho, když jsme „zlenivěli“ a snědli jsme si v okolí potravu, rozmnožili jsem se tak, že nás naše území nedokázalo nasytit, nestačilo nám to, co v okolí vyrostlo, a je i možné to, že jsme si zdevastovali území a přemisťování nás přestalo bavit, kdo ví, jak to vlastně bylo.

Naučili jsme se vyrobit si pasti a nástroje k lovu, protože jsme přišli na to, že ulovením 1 zvířete se najíme do sytosti, zásoba nám vydrží na dlouho a ještě zužitkujeme kožešinu na zahřátí a kosti na nástroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..