Raw kuličky

Základem je se nebát experimentovat 🙂 Nikdy nemám stejnou chuť kuliček, když je dělám podruhé, ale vždy jsou skvělé a každému chutnají.

Potřebujete robůtek nebo tyčový mixér a kvalitní suroviny. Já používám jako základ sunečnicová semínka (proto jim říkám „sluníčka“ ;-)) nebo vlašské ořechy a nebo mix obojího. Ideální je si ořechy i semínka alespoň na 12-24 hodin namočit do vody (v lednici). Do odkapaných semínek či ořechů přidáte sušené ovoce (já mám oblíbená sušená bio jablka a švestky od mého kamaráda ze zahrádky), na oslazení používám sirupy (agávový, rýžový, javorový, …….) a rozinky či brusinky. Komu nevadí cukr, může použít i třtinový cukr. Podle Vaší chutě přidávejte to, co máte rádi, já používám často mák a kokos, k tomu můžete přidat různé koření jako kardamon, sušený zázvor, skořici, badyán (s tím neplýtvejte, je hodně aromatický). Pokud máte pocit, že je to málo „tučné“, přidejte kokosový tuk, já mám oblíbený bio, který koupíte třeba v drogerii DM. No a teď už stačí jen rozmixovat a vytvořit kuličky, které pak můžete obalit různě dle chutí v máku, kokosu, nasekaných oříškách apod. 🙂 Skladujte v lednici.

Určitě jste se setkali s mnoha příchutěmi, mě osobně moc nechutnají raw kuličky s datlemi a fíky, proto zde nedávám recept, ale kdo má toto sušené ovoce rád, směle do toho 🙂

Makovo jablíčková sluníčka

Makové a kokosové kuličky s brusinkami

Kokosová sluníčka s brusinkami

Makovo švestková sluníčka

Makovo jablíčková sluníčka