Brutální masakr na Faerských ostrovech ….

středa, 12. 8. 2015

Masakr pokračuje.
Na pláž Sandavagur na ostrově Vagur byl svolán další grindráp.  V tuto chvíli se již moře zbarvilo krví. Z pláže vraždění povzbuzuje 500 zabijáků velryb.  

Posádka Sea Shepherd udělala, co mohla, aby skupinu 40 kulohlavců odvrátila. ECHO Sea Shepherd skupinu odvrátila, ale nedokážou přemoci početné velrybářské lodě, které je otáčí zpět k pláži.

Dánská fregata TRITON míří k pláži plnou rychlostí. Bylo zatčeno pět členů posádky Sea Shepherd, jejich jména zatím nejsou známa.  Vedoucí pozemní posádky Rosie Kunneke byla zastavena policií, než se stihla dostat do vody. Pokud bude zatčeným uložena pokuta, nebude zaplacena. (Stejně jako v případě předchozích zatčení.)

Jde o čtvrtý masakr tohoto léta. Faeřané už zabili víc velryb, než kolik dokáží využít. Zabíjejí, aby zabíjeli, zabíjejí z lásky k zabíjení.

Je na čase předvést Dánsko a Faerské ostrovy před soud! Abychom to mohli udělat, potřebujeme členskou zemi Evropské unie, která by podala žalobu proti Dánsku. Dnes ráno spustili Sea Shepherd France – Officiel petici za oficiální žádost, aby se toho ujala Francie. Petici spustili jen před pár hodinami a už teď má přes dvanáct tisíc podpisů. Věříme, že pokud se podaří posbírat dostatek podpisů, Francie odpoví.
Pokud vám záleží na ukončení otřesného masakru kulohlavců a dalších druhů delfínů na dánských Faerských ostrovech, prosím podepište tuto velmi důležitou petici. Podepsat ji může kdokoliv na světě.
Velryby a delfíni nepatří lidem, kteří je zabíjejí. Jsou samostatným národem a mělo by jim
být dovoleno brázdit moře svobodně a bez strachu, že budou zabiti lidmi.

petice k podpisu: http://petitions.seashepherd.fr/Petitions/Sign/4 Prosím předejte tento vzkaz a žádost dál! Ať alespoň jednou má internetová petice nějaký dopad. Děkujeme.

12.8. 22:00

Během několika málo hodin bylo na pláži Sandavagur na ostrově Vagur poraženo zhruba 100 kulohlavců.

Kvůli pokusům o zastavení masakru bylo zatčeno 5 členů pozemní posádky Sea Shepherd.
Jsou to:
Lawrie Thomson – Velká Británie
Rudy de Kieviet – Nizozemí
Tobias Boehm – Německo
Alice Bodin – Itálie
Frances Holtman – Spojené státy
Byli převezeni do vazby v Torshaven.
Okolo 500 Faeřanů stálo na pláži a povzbuzovalo, zatímco nože a kopí nemilosrdně stříkaly krev do moře. Nikde na světě asi nenajdete místo, kde lidé vyjadřují takovou touhu a radost, zatímco sledují zničení celé skupiny. Je to krvavá obscénní podívaná plná sadistické krutosti, dokonce horší, než masakr v Taiji, kde jsou delfíni brutálně povražděni, avšak bez této nestoudné radostné oslavy.
Toto léto je to čtvrtá masová porážka těchto vysoce inteligentních, uvědomělých, cítících, myslících, sociálně komplexních nádherných vnímavých bytostí.
Je naší povinností, naší odpovědností a naším cílem zrušit tuto opovrženíhodnou obscénnost, která se ukrývá za kulturu a tradici. V 21. století prostě není místo pro jakoukoliv tradici, která působí utrpení a smrt jakékoliv živé bytosti.
Grind musí skončit a Dánsko musí ustat v další potupě celého svého národa pokračováním podpory masakru dánským námořnictvem, dánskou policií, dánskými soudy a dánskými dotacemi.

 

13.8. 8:00
Celkem bylo zavražděno 61 kulohlavců.
Z těl matek byly vyrvány 4 plody – jeden si nárokuje místní univerzita.
2 těla byla vytažena na palubu lodi faerské pobřežní stráže jako poděkování za jejich podporu během grindu.
Skupina kulohlavců byla poprvé spatřena a nahlášena helikoptérou Atlantic Airways.
5 dobrovolníků z Sea Shepherd zůstává ve vazbě. Podařilo se jim dostat se do vody, ale byli zahnáni velrybáři.
Loď Sea Shepherd ECHO byla intenzivně pronásledována, ale v jednu chvíli se posádce povedlo otočit velryby zpět. Naneštěstí navzdory úžasnému řízení nemohli odolat přesile. Policii se nepovedlo je zastavit. ECHO unikla na moře. Následující záznam zachycuje snahu lodi ECHO obrátit skupinu zpět do moře a pokusy policie je zastavit.
Posádka zaznamenala křik velryb a byla svědkem jejich trýznivého utrpení. To zachytila i nezávislá média. Zabíjení se účastnily i děti a zabijáci při porážce povzbuzovali a oslavovali.
Od června byla na Faerských ostrovech zabito již 490 kulohlavců.
Celkový počet zatčených aktivistů je 12.
Dobrovolníci Se Shepherd prokázali velkou odvahu tváří tvář krvelačnému davu zabijáků velryb. Tváří tvář krveprolití nezakolísali, tváří tvář vzteku se nevzdali, tváří tvář masakru neváhali udělat vše, co bylo v jejich moci, aby mu zabránili. Jejich vášeň, odvaha a úsilí musí ocenit každý, kdo je zděšen a rozčílen tímto barbarstvím.
Všechny zde uvedené informace a obrazové záznamy pocházejí od Sea Shepherd

 

zdroj: http://www.269.cz/2015/08/masakr-na-faerskych-ostrovech-pokracuje.html

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..