o vegdream.cz

Cílem těchto stránek je ukázat, že ke svému životu nepotřebujeme stravu živočišného původu, nemusíme trápit a zabíjet, abychom neměli hlad a měli sílu, zdraví a dostatek živin.

Najdete zde základní inspiraci k přípravě jednoduchých jídel a zákusků, rady a tipy k rychlovkám na cesty, tipy na kosmetiku, drogerii a čistící prostředky a spoustu dalšího, co má byť jen trochu společného s rostlinnou stravou, bojem za práva zvířat a ochranou naší planety.

Stravovat se pouze rostlinně má pozitivní vliv i na naše zdraví, mnoho studií již prokázalo negativní vlivy běžného stravování na zdraví člověka (např. vliv konzumace živočišných bílkovin má za následek vážné civilizační choroby a snížení obranyschopnosti organismu. Pokud z jídelníčku vyřadíme stravu živočišného původu, snížíme významně ekologickou stopu na planetě, čímž myslíme výrazně menší spotřebu vody, několikanásobně snížíme produkci skleníkových plynů (hospodářská zvířata a oxid uhličitý), které způsobují globální oteplování a z nich vyplývající obrovské živelné katastrofy).

Stravovat se čistě rostlinnou stravou je etické a vyjde Vás mnohem levněji, zejména pokud se nebojíte vařit,  zapojíte fantazii a zkusíte „něco jiného“, než jste byli doposud zvyklí.

Tento web určitě neberte jako nějaké dogma, já sama nejsem žádný výživový poradce. Dám Vám pouze mé zkušenosti a názory, které jsem nastřádala za poslední roky svého dosavadního života, a na Vás bude, jak si s nimi naložíte. Budu se opírat jak o své znalosti a zkušenosti, tak o vědecky podložená fakta. Můžete je ignorovat, nebo je naopak využít, nechám to na Vás 🙂

Vítejte na mých stránkách, věřím a zároveň i doufám, že pro Vás budou přínosem.

A nezapomeňte, že: „Sami celému světu oči neotevřete, ale Vy sami své oči otevřít můžete“.

A na konec krátký příběh kolující na facebooku:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10153400967009475&id=93565224474

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..