Chov kožešinových zvířat

Díky obrovskému úsilí se u nás od roku 2019 nebudou již moct chovat kožešinová zvířata pro své kožíšky. Koncentráky s názvem „kožešinová farma“ mají poslední rok na to, aby „dochovali“ a zavraždili poslední vrhy a začali se věnovat jinému „podnikání“.

 

Velké podekování patří zejména organizaci OBRAZ https://www.obrancizvirat.cz/, Svobodě zvířat http://www.svobodazvirat.cz/, 269Life http://www.269.cz/o-nas/ a všem aktivistům a příznivcům nejen těchto tří organizací, kteří psali poslancům a senátorům, podepisovali petice a strávili stovky hodin v klecích, aby tak poukázali na brutalitu páchanou na nevinných tvorech. Zde můžete vidět realitu: https://www.obrancizvirat.cz/kozesiny/zabijeni/

 

Prezident republiky 1. 8. 2017 podepsal novelu zákona, která v České republice zakazuje kožešinové farmy. Zákon tak definitivně vstupuje v platnost a devět zbývajících farem, na kterých dosud každoročně umíralo přes 20 tisíc lišek a norků, bude muset zavřít do ledna 2019.

„Je to obrovský úspěch české občanské společnosti, která se dokázala postavit silné zemědělské lobby. Česká republika se tak zařadila mezi vzrůstající počet zemí, které odkázaly kožešinové farmy na smetiště dějin. Úcta ke zvířatům dostala přednost před ekonomickým zájmem na jejich zabíjení pro módu. Je to velký krok pro zvířata i pro naši společnost jako celek. Děkujeme všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli,“ řekl Marek Voršilka, předseda spolku OBRAZ.

„Je však třeba si uvědomit, že kvůli pravidlům EU nebylo možno tímto zákonem zakázat dovoz výrobků z pravých kožešin. Proto se nyní zaměříme na spotřebitelskou osvětu a zároveň podpoříme partnerské organizace v dalších zemích, které o zákaz kožešinových farem taktéž usilují. Jsem přesvědčen, že počet zemí zakazujících kožešinové farmy bude vzrůstat a jednoho dne se podaří prosadit zákaz na celoevropské úrovni.“

Kontakt:
Marek Voršilka, předseda spolku OBRAZ, telefon 776 053 932, e-mail: marek.vorsilka@obrancizvirat.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..