Ministerstvo zemědělství ČR a protest proti kožešinovým farmám v ČR

V pondělí 17. 8. 2015, začala protestní akce v Praze u Ministerstva zemědělství ČR, kde se střídají aktivisté zavření v malé kleci, aby ukázali realitu utrpení, které zažívá denně tisíce kožešinových zvířat nejen v České republice. Organizace OBRAZ (Obránci zvířat) se snaží, aby tyto farmy byly zrušeny alespoň na území ČR, jako se tak stává ve vyspělých evropských zemích za našimi hranicemi.
MZe2.denMZe1.den
Přiznám se, že mne vyděsilo stanovisko:  
…..Ministerstvo zemědělství se nehodlá rozhodovat na základě nátlaku žádné lobbistické organizace a bude se snažit najít kompromis přijatelný jak pro chovatele kožešinových zvířat, tak pro skupiny ochránců zvířat,“ uvedl mluvčí úřadu Hynek Jordán. Podle něj je podnikání kožešinových farem legální a legitimní a má obdobné podmínky jako v dalších evropských státech…..“
……Úřední zákaz by podnikatelům způsobil eventuální ekonomické ztráty a vzniklo by riziko možné žaloby za zmaření investic ze strany chovatelů kožešinových zvířat,“ dodal mluvčí. Úřad podle něho ale chápe i stanovisko ochránců…….
Je opravdu hodně smutné, že se stále pohlíží na zvířata jako na výdělečný produkt a nebere se vůbec v potaz, že se jedná o živé tvory, kteří na planetě Zemi byli dávno před námi …. V takovýchto situacích nedokážu udržet emoce na uzdě, při představě, že takto rozhodují od stolu o živých tvorech …. stejně tak totiž rozhodují i o nás, lidech, kteří je volili. Opravdu mne nenechává klidnou to, že se nebere ohled na živé tvory, ale pouze lidi, kteří neumí vydělávat jinak, než týráním, mrzačením a vražděním bezbranných a řeší se jen to, že kdyby se farmy zrušily, skupina těchto trýznitelů by najednou měla ekonomický problém, a proto to budeme dál legálně podporovat!!!! 
Pamatuji si, jak nedávno v jednom televizním pořadu, zabývajícím se problematikou kožešinových farem, ministr zemědělství, Jurečka, vyprávěl, že sám vyrůstal na vesnici, kde chovali na kožich nutrie, že mu toto podnikání nepřijde divné a naopak jej podporuje …. Mě by zase nepřišlo divné, kdybychom jeho spolu se všemu těmi „podnikateli“ zavřeli do drátěných koncentráků jako to dělají s těmi zvířaty …. Kéž by nám to Matka Příroda už jednou pro vždy vrátila a celé lidstvo by hodně rychle vyhynulo ….. tohle už je vážně na hraně 🙁 ……
 reálné fotografie z kožešinových farem …. toto podnikání přijde panu Jurečkovi normální a chce to podpořit ….
 kožichy3kožichy4
Jak trefná fotografie …. Smrt nebohého zvířete pro „krásu“, která vůbec není krásná …. Na fotografii jsou aktivistky z jedné protestní akce v Praze s pravým kožichem a mrtvou liškou, která byla stažena ze své kůže právě pro takovýto kožich, který nosí nějaká žena …. Opravdu Vám to přijde krásné? …..
kožichy6
celý článek:
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *