Archiv pro rubriku: Děje se u nás v ČR

V této sekci se vás pokusím upozornit na aktivity ohledně ochrany zvířat a přírody konané u nás v ČR.

Už zítra!!!! Veggie Parade opět v Praze!!!

Co je Veggie Parade?

Veggie Parade je mezinárodní oslava etického vztahu ke zvířatům, pořádaná každý rok v různých metropolích. Jejím cílem je vnést mezi širokou veřejnost informace o zneužívání zvířat a nabídnout etické řešení tohoto dalekosáhlého problému. I v Praze chceme oslavit hodnoty soucitu, nenásilí a úcty k životům všech tvorů této planety.
Pojďte s námi veřejně podpořit ty, kteří nemají šanci mluvit za sebe. Dejme „němým“ tvářím hlas a ukažme, že nejsme lhostejní k jejich utrpení. Zhruba dvouhodinový pochod Prahou s hudbou a transparenty je skvělou příležitostí ukázat dobrou vůli. Neodmyslitelnou součástí celé akce, která je pojata jako karneval či streetparty, je zakončení ve Stromovce, kde návštěvníci najdou veganské hody, informační materiály, aktivistické i komerční stánky, přednášky a hudební doprovod. Celá akce je veganská.

Kdo jsme

Neziskové občanské sdružení Otevři oči, z. s., které pořádá kromě Veggie Parade např. pravidelná páteční promítání na náměstí Republiky, pouliční ochutnávky veganských jídel, Světový den hospodářských zvířat (2. 10), filmový festival Zvířata jsou taky lidi, každoroční protesty proti pouličnímu zabíjení kaprů a ochutnávky vánočních alternativ (prosinec), přednáškové večery nebo koncerty. Kromě toho distribuuje informační materiály zájemcům po celé republice.

Díky vaším příspěvkům a zahraničním veggie fondů můžeme tisknout celou řadu informačních materiálů, které se týkají nejen skutečné podoby života tzv. hospodářských a jiných „užitkových“ zvířat, ale také environmentálních otázek, zdraví nebo praktické stránky veganského životního stylu.

Tyto materiály vám rádi zdarma zašleme, ale samozřejmě uvítáme i dobrovolný příspěvek na poštovné a tisk.

Kromě informačních letáčků také tiskneme propagační samolepky a vyrábíme placky, které si můžete zakoupit na našich stáncích.

Zdroj: http://veggie-parade.cz/

Boj za kožešinová zvířata je v plném proudu – Obránci zvířat (OBRAZ) se nevzdávají!!!!!

Aktivisté stráví měsíc v kleci před hlasováním o kožešinových farmách

Ve dne, v noci, v horku i v dešti stráví ochránci zvířat celý následující měsíc na Malostranském náměstí v Praze hned vedle Poslanecké sněmovny. Dnes ráno odstartovala akce Měsíc v kleci, v rámci které se budou aktivisté na místě vždy po 12 hodinách střídat v kleci, jejíž velikost při přepočtu na člověka odpovídá typické kleci pro lišku na kožešinové farmě. Již zítra totiž začíná čtyřtýdenní schůze Sněmovny, na níž se bude finálně hlasovat o návrhu zákona, který má v Česku kožešinové farmy zcela zakázat.

Lišky a norci neprošli domestikací – divoká zvířata v malé kleci trpí

 „Samotné hlasování ve Sněmovně potrvá dvacet sekund a během nich se rozhodne o životě a smrti desítek tisíc lišek a norků. Nesmíme dopustit, aby toto hlasování zapadlo jako jedno z mnoha. Každý den tak budeme poslancům na cestě do práce i z práce připomínat mimořádnost a dosah jejich rozhodnutí,“ řekl Marek Voršilka, předseda spolku OBRAZ – Obránci zvířat, který akci pořádá.

autor: OBRAZ / Petr zewlakk Vrabec

„Lišky a norci na kožešinových farmách tráví v holé drátěné kleci celý svůj život. Jsou to divoká zvířata uzpůsobená na život plný podnětů, v kleci mohou leda tak zuřivě skákat ze stěny na stěnu. Na rozdíl od nás pro ně tato hrůza skončí až udušením v plynové komoře nebo elektrošokem. I přesto má smysl si alespoň na pár hodin vyzkoušet, jak se v takové kleci žije. Je to výzva především pro poslance, kteří s podporou zákazu stále váhají,“ dodal Voršilka.

Konec farem chtějí odborníci i široká veřejnost

V Česku funguje 9 kožešinových farem, na kterých je každým rokem usmrceno zhruba 20 tisíc lišek a norků. Jejich zákaz podporuje dle dubnového průzkumu agentury Focus 83 % občanů a otevřeným dopisem jej podpořilo 42 biologů z českých univerzit, vědeckých pracovišť a zoologických zahrad. Kožešinové farmy byly postaveny mimo zákon již v 10 evropských zemích.

Podle návrhu zákona, o kterém budou poslanci na květnové schůzi hlasovat, mají kožešinové farmy zcela skončit do roku 2019. Poslanec Josef Kott však v druhém čtení předložil pozměňovací návrh na prodloužení přechodného období až do roku 2023. Zemědělský výbor navíc již dříve navrhl trvalou výjimku ze zákazu pro farmy s tzv. certifikátem WelFur. Oba tyto návrhy ochránci zvířat odmítají a pomocí webu www.VyzvaPoslancum.cz začali apelovat na poslance, aby schválili úplný zákaz v původním termínu.

„Vyzýváme poslance, aby schválili úplný zákaz kožešinových farem již od roku 2019. Prodlužování přechodného období nemá vzhledem ke kompenzacím, které budou jejich majitelům poskytnuty, žádné opodstatnění. A certifikát WelFur je jen profesionální kamufláž, jejímž cílem je zachovat kožešinové farmy bez jakékoli podstatné změny. Veřejnost se tím však nenechá obalamutit. Kožešinové farmy do 21. století nepatří a je třeba je zrušit co nejdříve – bez výjimek a bez kliček,“uzavřel Voršilka.

Kontakt:
Marek Voršilka, předseda spolku OBRAZ, telefon 776 053 932, e-mail: marek.vorsilka@obrancizvirat.cz

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace založená za účelem aktivní a efektivní ochrany zvířat. Kampaň za zákaz kožešinových farem je první významnou iniciativou spolku. Dalším aktuálním projektem je kampaň proti psím množírnám.

Poznámky:

Fotogalerie k volnému užití: goo.gl/OQBgOw

Návrh zákona – sněmovní tisk: http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=742

Záběry ze zabíjení na českých farmách: https://youtu.be/FySC8ihyLUg (lišky) | https://youtu.be/Ns3pGAe6mM0 (norci)

Záběry z českých kožešinových farem v HD kvalitě ke stažení a k publikaci: http://www.obrancizvirat.cz/pro-media/

Seznam zemí, které kožešinové farmy již zakázaly | Reprezentativní průzkum agentury Focus – 83 % občanů pro zákaz

 

ZDROJ: http://www.obrancizvirat.cz/aktiviste-stravi-mesic-v-kleci-pred-hlasovanim-o-kozesinovych-farmach/

Velikonoční pietní akce …. neděle 27. 3. 2016 v 15 hodin, Václavské náměstí

V neděli se opět sejdeme, abychom uctili památku těch, na které se úplně „zapomnělo“. Chceme uctít památku těch, kteří své životy prožili plné bolesti, strachu, stresu a utrpení …. odloučení od svých rodičů, dětí, bez lásky, tepla a často i denního světla ….

ukázka pietního setkání z roku 2015: https://www.youtube.com/watch?v=m1cbOqhfKQk

Sejdeme se, abychom uctili památku těch, kteří pro bezohlednost a nevědomost druhých neměli šanci protáhnout svá křídla a nohy, nemohli se v klidu ani vyspat, aniž by cítili rány na svém těle …. těch, kteří nikdy nepoznali lásku, něhu, …. svobodu, …… těch, kteří poznali pouze strach, zimu, bolest a kruté zacházení v rukách člověka. Projevíme tak soucit nad těmi, kterým jsme nedokázali pomoci, přesto, že všichni za ně veřejně bojujeme a křičíme….. těch, jejichž hlasy nikdo nechce slyšet,…. těch, do jejichž očí, které jsou plné slz, se nikdo nechce podívat, aby neviděl to utrpení, bolest, strach,…. Společně tak zavzpomínáme na oběti krutého a bezohledného „byznysu“, který je podporován většinou naší společnosti, aniž by se pozastavila a zamyslela nad tím, jak vědomě podporuje brutální utrpení živých tvorů, kteří se narodili jen proto, aby celý svůj život, byť tak krátký, prožili v utrpení, strachu, bolesti a pocitu bezmocnosti.

My všichni tak uděláme alespoň to jediné, co veřejně můžeme bez rizika vzetí do vazby či rovnou uvěznění … ukážeme tak veřejně nesouhlas s tradičním způsobem života dnešní společnosti, projevíme soucit bezbranným bytostem a ukážeme ostatním stinnou stránku toho, co se skrývá za zdmi velkých průmyslových hal a klecových chovů, kde denně pláčou ve strachu a bolesti miliardy zvířat s jediným a jistým koncem – krutou smrtí. A to jen proto, že se na to nikdo nechce podívat a dozvědět se realitu, jelikož je to tak pohodlnější a „bezpečnější“.

Uctění památky bezbranných obětí legislativou podporovaného každodenního brutálního holokaustu proběhne na Václavském náměstí v Praze od 15 hodin. Zúčastnit se může každý, kdo má srdce a soucit …. Oficiální účastníci budou celí v černém, jelikož se jedná o smuteční akci. Přijďte i Vy uctít chvilkou ticha miliardy obětí z celého světa …..

Předem všem děkujeme za podporu a případnou pomoc s celou organizací. Pro bližší informace pište na: info@vegdream.cz

kočka s dívkou

Speciální poděkování patří:

KPZ Brno, za zapůjčení transparentů

Matějovi, za hudební doprovod

Elišce a Marušce, za organizaci celé akce

Hance, za pořízení fotodokumentace

269Life Czech Republic, za spolupráci

a všem zúčastněným, kterým nejsou oběti lhostejné a neváhají přijít a strávit s námi společný čas, který nebude jednoduchý …. bude plný slz a smutku,…. ale to je to jediné, co jsme schopni udělat, bohužel …. děkuji Vám všem ….

oko3

Velký pražský průvod proti kožešinám, již tuto sobotu od 14 hodin

Na českých kožešinových farmách budou letos zabity tisíce zvířat pro pouhé módní doplňky. Přidejte se s námi již tuto sobotu do průvodu. Staňme se společně hlasem volajícím po ukončení tohoto utrpení.

V půlce listopadu začne tzv. kožkovací sezóna. Tisíce lišek a norků na českém venkově naposledy vydechnou v plynových komorách nebo pod elektrickým proudem jenom proto, aby se jejich srst stala módní ozdobou zimních kabátů.

Letos však již lišky a norci nebudou umírat v naprostém zapomnění. Politici, odborníci, osobnosti, celebrity se po dlouhých letech tématem vážně zabývají. Podpora pro úplný zákaz kožešinových farem v ČR roste. Využijme této jedinečné příležitosti a přijďme ukázat, že nám osud lišek a norků není lhostejný.

Den: sobota 21. listopadu 2015
Čas: 14:00
Start: Střelecký ostrov
Zakončení: Václavské náměstí (u koně)

CHCETE POMOCI JEŠTĚ VÍC? Přesvědčte další lidi, ať se s Vámi k průvodu připojí!

 

Více informací k problematice: https://www.obrancizvirat.cz/

Vyvrcholení celosvětové kampaně aktivistů

Zatím největší kampaň aktivistů za práva a osvobození zvířat potrvá osm měsíců a vyvrcholela 26. září 2015. Synchronizované virtuální a fyzické akce se konaly ve více než 35 zemích a jejich cílem je propagovat hlavní ethos hnutí 269 za život (269 for Life).

Chce přispět k ukončení utrpení a vykořisťování zvířat pod nadvládou člověka, k druhové rovnosti, životu respektujícímu ostatní cítící bytosti a etickému veganství.

 

U nás akce vyvrcholila 26.9.  v Café na pul cesty v Centrálním parku na Pankráci.

Bylo pro vás připraveno množství stánků jak s občerstvením tak informačních, workshopy s veganskou támatikou ad.

Akci podpořily organizace jako Obraz, Svoboda zvířat, Farma Naděje, Společnost pro zvířata, Zvíře v tísni, Otevři oči, Greenlife.
Ochutnat čistě veganské dobroty od Zelí belí, Vegteg, Vegetka, Moment nebo Fruteama si spousta lidí nemohla nechat ujít.

Naši dobrovolníci nachystsli výstavu svých uměleckých děl, kde ztvárnili témata týkající se ochrany zvířat…nejlepší díla se momentálně draží na facebooku a výtěžek půjde na billboard s tématem práv zvířat.
Všichni s veganským stylem života si mohli za symbolickou cenu 500,- nechat vytetovat číslo 269 od profíků. Tetovací událost naleznete zde : https://www.facebook.com/events/101190280230885/

Večer od 20h pak následoval koncert dvou diy emocore/punk kapel:

sobotní emo/post hc večírek, který vám dá přesně to co chcete, instrumetální pasáže, emoce i screamo nářez, to vše prošpikované texty v rodných jazycích, tedy polštině a češtině

ANSA (pl)
diy politický post hc/emocore z Ciechanów
http://ansapunx.bandcamp.com/

CUMULONIMBUS
emoheartcore z Frýdlantu
https://www.facebook.com/Cumulonimbus-102373909850728/

Více info o after party zde : https://www.facebook.com/events/707995705968251/
————————–————————–————————

Respect Life – “Respektuj život“
Zatím největší kampaň aktivistů za práva a osvobození zviřat, která trvá osm měsíců a vyvrcholí 26. září 2015. Synchronizované virtuální a fyzické akce se budou konat ve více než 70 městech světa a jejich cílem je propagovat hlavní ethos hnutí 269 za život (269 for Life). Ukončit utrpení a vykorisťování zvířat pod nadvládou člověka, druhová rovnost, život respektující ostatní cítící bytosti a etické veganství.

Zapojit se mohou všichni soucitní lidé a organizace za práva zvířat. Respect Life může být demonstrace, protest, shromáždění, veřejný branding či přímá akce, nebo umělecké představení, vyjádření. Jedinou podmínkou je, aby akce vysílala poselství Respektuj život!

Kampaň Respect Life stojí za všemi nelidskými druhy, zvířaty zotročenými a vykorisťovanými lidmi. Zahrnuje každý průmysl a oblast, ve kterých jsou zvířata využívána pro zisk. Jsme proti speciesizmu – druhové nadřazenosti a diskriminaci.

„Zvířata jsou na světě z vlastných dúvodů, ne aby sloužili lidem – tak jako se černí nerodí pro bílé a ženy pro muže,“ Alice Walker. Každá iniciativa, která má takové cíle a přesvědčení a chce ho spolu s námi prezentovat virtuálně či fyzickou akcí 26.9., je vítána.

Tak jako jsme se sjednotili za 269 Czech republic s ostatnými národními hnutími, chceme se sjednotit i v rámci České republiky spoločně za práva a osvobození zvířat.

„Všichni jsme 269“ a „Osvoboďme 269“ jsou hlavní myšlenky hnutí za absolutní osvobození zvířat. Každý může byť degradován na číslo a produkt, všichni jsme cítící bytosti, bez ohledu na živočíšný druh. 269 považuje veganství za jediný etický a ekologicky udržitelný životní styl.

Bolest je bolest, strach je strach, utrpení je utrpení. Postavme se spolu za cítící bytosti, bok po boku, sjednoťme se v jeden hlas. Respect Life 26. září!

Kdo je „269?“

“269” je tele, které se narodilo na izraelské mléčné farmě. Jeho život byl zachráněn pár dní před jeho plánovaným zabitím.
2. října 2012, v den oslav „Světového dne hospodářských zvířat“, uspořádali aktivisté na Rabin Square v centru Tel-Avivu akt solidarity a empatie s týranými zvířaty, která využívá lidská rasa.
Cílem události bylo vzbudit empatii vůči nejvíce utlačovanému sektoru naší společnosti a vyvolat
otázku, jak hluboce se naše společnost odloučila od postihů týrání zvířat.
Aktivisté se nechali označit stejným způsobem, jakým jsou označována zvířata po celém světě.
Číslo 269, které bylo vypáleno do jejich kůže, bylo číslo určené pro tele, na které narazili na jedné z mléčných farem.
„Tento anonymní býček bude navždy zvěčněn na našich tělech a doufáme, že toto poselství solidarity přinese nový pohled na nelidská zvířata. Žádné zvíře by nemělo být využíváno k uspokojení sobeckých potřeb a přání lidí, a proto jsme se rozhodli použít metodu tomuto průmyslu vlastní – objektivizaci živých bytostí jako symbolický prostředek tlumočící naší myšlenku.“

Každý rok je na celém světě více než 150 miliard zvířat zabito kvůli lidskému sobectví, nevědomosti a chamtivosti. Toto šílenství musí skončit a skončí dne, kdy se lidstvo konečně probudí a pochopí, že dokonce i ti bezejmenní cítí bolest a chtějí být svobodní tak jako my lidé.

„Bez boje není pokroku. Ti, kteří tvrdí, že preferují svobodu, a přitom odmítají nepokoje, jsou lidé, kteří
chtějí déšť bez hromu a blesku. Chtějí oceán bez hluku jeho vod. Moc nikdy neustoupí bez požadavku. Nikdy neustoupila a nikdy neustoupí.“ (Frederick Douglass, abolicionista, 1818-1895)

Kampaň „Respect Life” stojí za všemi nelidskými druhy, zvířaty zotročenými a vykořisťovanými lidmi. Zahrnuje každý průmysl a oblast, ve kterých jsou zvířata využívána pro zisk. Jsme proti speciesizmu – druhové nadřazenosti a diskriminaci.

Alice Walker: „Zvířata jsou na světě z vlastních důvodů, ne aby sloužili lidem – tak jako se černí nerodí pro bílé a ženy pro muže,”. Každá iniciativa, která má takové cíle a přesvědčení a chce je spolu s námi prezentovat virtuálně či fyzickou akcí 26. září, je vítána.

Tak, jako jsme se sjednotili za 269 Czech republic s ostatními národními hnutími z 25 zemí, chceme se sjednotit i v rámci České republiky společně za práva a osvobození zvířat.

Všichni jsme 269” a „Osvoboďme 269” jsou hlavní myšlenky hnutí za absolutní osvobození zvířat. Každý může být degradován na číslo a produkt, všichni jsme cítící bytosti, bez ohledu na živočišný druh. 269 považuje veganství za jediný etický a ekologicky udržitelný životní styl.

Bolest je bolest, krev je krev, strach je strach. Postavme se spolu za cítící bytosti, bok po boku, sjednoťme se v jeden hlas. Respect Life 26.9.!

Kdo je „269?”

269” je tele, které se narodilo na izraelské mléčné farmě. Jeho život byl zachráněn pár dní před jeho plánovaným zabitím. 2. října 2012, v den oslav „Světového dne hospodářských zvířat”, uspořádali aktivisté na Rabin Square v centru Tel-Avivu akt solidarity a empatie s týranými zvířaty, která využívá lidská rasa. Cílem události bylo vzbudit empatii vůči nejvíce utlačovanému sektoru naší společnosti a vyvolat otázku, jak hluboce se naše společnost odloučila od postihů týrání zvířat. Aktivisté se nechali označit stejným způsobem, jakým jsou označována zvířata po celém světě. Číslo 269, které bylo vypáleno do jejich kůže, bylo číslo určené pro tele, na které narazili na jedné z mléčných farem.

Tento anonymní býček bude navždy zvěčněn na našich tělech a doufáme, že toto poselství solidarity přinese nový pohled na nelidská zvířata. Žádné zvíře by nemělo být využíváno k uspokojení sobeckých potřeb a přání lidí, a proto jsme se rozhodli použít metodu tomuto průmyslu vlastní – objektivizaci živých bytostí jako symbolický prostředek tlumočící naší myšlenku.

 

Každý rok je na celém světě více než 150 miliard zvířat zabito kvůli lidskému sobectví, nevědomosti a chamtivosti. Toto šílenství musí skončit a skončí dne, kdy se lidstvo konečně probudí a pochopí, že dokonce i ti bezejmenní cítí bolest a chtějí být svobodní tak jako my lidé.

Bez boje není pokroku. Ti, kteří tvrdí, že preferují svobodu, a přitom odmítají nepokoje, jsou lidé, kteří chtějí déšť bez hromu a blesku. Chtějí oceán bez hluku jeho vod. Moc nikdy neustoupí bez požadavku. Nikdy neustoupila a nikdy neustoupí.” (Frederick Douglass, abolicionista, 1818–1895)

 www.facebook.com/events/533116870164510

 www.269life.com
 www.269.cz

Poslední slavnostní večeře ….

 

PRAHA – Ve čtvrtek 27. 8. se na Náměstí Republiky sešli aktivisté za práva zvířat, aby v rámci celosvětové kampaně „Respektuj život“ upozornili na týrání zvířat v masném průmyslu.
Ochránci zvířat zde vystrojili slavnostní hostinu. Podávalo se hovězí, vepřové, či kuřecí maso, tentokrát však v podobě, od které se snaží většinová společnost odosobnit.

„Říkají nám, že kočky a psi si zaslouží lásku a úctu. Že každá kočka a každý pes je jedinečná osobnost s vlastním charakterem. Nazýváme je jmény a vítáme je ve svých domovech. Považujeme je za součást rodiny a cítíme rozhořčení, pokud jim někdo ubližuje! Také nám ale říkají, že jíst maso je normální, přirozené a nezbytné. Říkají nám, že kravské, prasečí a kuřecí maso je jídlo a že ho konzumujeme, protože tak funguje potravinový řetězec. Protože to tak bylo odjakživa.
Co už nám ale neřekli je, že mezi zvířaty, která milujeme, a zvířaty, která jíme, není rozdíl. To, čemu říkáme hovězí, vepřové a kuřecí, jsou ve skutečnosti prasata, kuřata a krávy: inteligentní, citlivá a zvídavá zvířata – každé z nich má jedinečnou osobnost s vlastním charakterem. Každé z nich má stejnou schopnost cítit radost i bolest – tak jako naši psi: jsou to zvědavé a chytré bytosti, vyhledávají potěšení, zažívají strach a cítí zděšení, nudu i stres. Přesně tak jako psi. Jsou si hluboce vědomy svého života a chtějí žít život bez zneužívání.“ říká mluvčí hnutí 269 Vendula Hlavová.

Hnutí 269, které vzniklo v Izraeli a postupně se rozšířilo po celém světě, je známo svými kontroverzními protesty. Cílem hnutí je zvýšení povědomí a vzdělání lidstva tím, že ukazují nespravedlivé zneužívání, kterému jsou zvířata podrobena. Protože věří, že zvířata by neměla být zotročena. Protože jsou přesvědčeni, že tato planeta nepatří pouze lidem.
Kampaň Respektuj život, do které se zapojili ochránci zvířat z celého světa vyvrcholí v Praze a v Brně 26. 9.

10988283_1012359928796198_5702506927688758455_o 11879128_1012367355462122_1552200408565917266_o 11882262_1012361562129368_1758167540944617199_o 11882819_1012361595462698_2119303996385786357_o 11884661_1012367262128798_2250060909336196954_o 11888536_1012359862129538_5360282614372155829_o 11942291_1012360628796128_8053439566703320578_o11900105_1012362938795897_1965553716231524455_o11896558_1012361742129350_3050911125063487908_o11947699_1012361695462688_4846291268032568918_o

zdroj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1012359038796287.1073741863.504138316285031&type=3

 

Ministerstvo zemědělství ČR a protest proti kožešinovým farmám v ČR

V pondělí 17. 8. 2015, začala protestní akce v Praze u Ministerstva zemědělství ČR, kde se střídají aktivisté zavření v malé kleci, aby ukázali realitu utrpení, které zažívá denně tisíce kožešinových zvířat nejen v České republice. Organizace OBRAZ (Obránci zvířat) se snaží, aby tyto farmy byly zrušeny alespoň na území ČR, jako se tak stává ve vyspělých evropských zemích za našimi hranicemi.
MZe2.denMZe1.den
Přiznám se, že mne vyděsilo stanovisko:  
…..Ministerstvo zemědělství se nehodlá rozhodovat na základě nátlaku žádné lobbistické organizace a bude se snažit najít kompromis přijatelný jak pro chovatele kožešinových zvířat, tak pro skupiny ochránců zvířat,“ uvedl mluvčí úřadu Hynek Jordán. Podle něj je podnikání kožešinových farem legální a legitimní a má obdobné podmínky jako v dalších evropských státech…..“
……Úřední zákaz by podnikatelům způsobil eventuální ekonomické ztráty a vzniklo by riziko možné žaloby za zmaření investic ze strany chovatelů kožešinových zvířat,“ dodal mluvčí. Úřad podle něho ale chápe i stanovisko ochránců…….
Je opravdu hodně smutné, že se stále pohlíží na zvířata jako na výdělečný produkt a nebere se vůbec v potaz, že se jedná o živé tvory, kteří na planetě Zemi byli dávno před námi …. V takovýchto situacích nedokážu udržet emoce na uzdě, při představě, že takto rozhodují od stolu o živých tvorech …. stejně tak totiž rozhodují i o nás, lidech, kteří je volili. Opravdu mne nenechává klidnou to, že se nebere ohled na živé tvory, ale pouze lidi, kteří neumí vydělávat jinak, než týráním, mrzačením a vražděním bezbranných a řeší se jen to, že kdyby se farmy zrušily, skupina těchto trýznitelů by najednou měla ekonomický problém, a proto to budeme dál legálně podporovat!!!! 
Pamatuji si, jak nedávno v jednom televizním pořadu, zabývajícím se problematikou kožešinových farem, ministr zemědělství, Jurečka, vyprávěl, že sám vyrůstal na vesnici, kde chovali na kožich nutrie, že mu toto podnikání nepřijde divné a naopak jej podporuje …. Mě by zase nepřišlo divné, kdybychom jeho spolu se všemu těmi „podnikateli“ zavřeli do drátěných koncentráků jako to dělají s těmi zvířaty …. Kéž by nám to Matka Příroda už jednou pro vždy vrátila a celé lidstvo by hodně rychle vyhynulo ….. tohle už je vážně na hraně 🙁 ……
 reálné fotografie z kožešinových farem …. toto podnikání přijde panu Jurečkovi normální a chce to podpořit ….
 kožichy3kožichy4
Jak trefná fotografie …. Smrt nebohého zvířete pro „krásu“, která vůbec není krásná …. Na fotografii jsou aktivistky z jedné protestní akce v Praze s pravým kožichem a mrtvou liškou, která byla stažena ze své kůže právě pro takovýto kožich, který nosí nějaká žena …. Opravdu Vám to přijde krásné? …..
kožichy6
celý článek:
 

Green Life

Tento projekt si zaslouží i Vaši podporu. Já sama pravidelně finančně přispívám a tímto bych chtěla požádat i Vás, abyste nebyli lhostejní a připojili se ke mně. Když si měsíčně odpustíte třeba jednu večeři v restauraci a pošlete raději alespoň stovku na tento projekt, uděláte obrovský dobrý skutek … Čím více nás bude, tím větší šanci a možnost tito skvělí lidé mají … více zde: http://pralesdetem.cz/

REZERVACE GREEN LIFE

Projekt Green Life vykupuje od roku 2009 pozemky na hranicích s národním parkem Gunung Leuser mezi řekami Berkail a Sembelang, za účelem jejich zachování a obnovy, ve prospěch zvířat, budoucích generací a planety Země. Z tohoto důvodu zde vznikla česko-indonéská soukromá rezervace Green Life.

Cílem projektu Green Life je vytvářet vhodné podmínky pro život divokých zvířat a ochrannou zónu mezi národním parkem Gunung Leuser a plantážemi gumovníků, či palmy olejné. Cílová plocha soukromé rezervace je 700 hektarů.

v

V současné době má rezervace Green Life 46 hektarů deštného primárního a sekundárního pralesa. Některé pozemky byly minulými majiteli vykáceny a osázeny gumovníkem, ale i tyto pozemky vracíme zpět přírodě a ekosystému Leuser. Ukazuje se, že právě sekundární les, houštiny a vysoké traviny přitahují jeleny a divoká prasata, za kterými přichází i vrcholový predátor tygr sumatránský.

b

V rezervaci Green Life byly v roce 2009 a 2014 vystavěny dva pralesní tábory, které slouží jako terénní základny pro dobrovolnické programy, ekoturistické pobyty a pro protipytlácké hlídky Green Patrol. Dále zde byla vystavěna v roce 2012 pozorovací věž a v roce 2015 plánujeme ještě další dvě pozorovací plošiny. Hranice rezervace se pravidelně obnovují a označují.

OBRAZ – obránci zvířat

OBRAZ – obránci zvířat je nová nezisková organizace založená za účelem aktivní a efektivní ochrany zvířat. Naší vizí je společnost, která nebude zvířata vnímat jako zdroje lidského užitku, ale jako živé bytosti s vlastními zájmy, které mají být z etických důvodů respektovány. Jsme si vědomi toho, že se jedná o vizi současné situaci velmi vzdálenou, proto se ve své praktické činnosti hodláme zaměřit na dílčí kroky, kterými lze současný přístup společnosti ke zvířatům zlepšovat a postupně přibližovat naší dlouhodobé vizi.

Inspirací pro vznik Obrazu je dlouholetá práce hnutí za ochranu zvířat v Rakousku, zejména pak spolku VGT – Verein gegen Tierfabriken. Věříme tomu, že hmatatelných úspěchů na poli ochrany zvířat nelze dosáhnout pouhou prací několika lidí od stolu – k jejich dosažení je potřeba vybudovat silné hnutí mnoha motivovaných aktivistů. Naší ambicí tak je vybudovat organizaci, která dokáže do kampaní pro zvířata smysluplně zapojit velký počet lidí a vytvořit tak početnou základnu aktivních členů, kteří budou organizaci spolutvořit a cítit se její plnohodnotnou součástí.

OBRAZ se zaměřuje nejen na vzdělávání jednotlivců, ale též na prosazování legislativních změn a dalších systémových reforem. Kampaň za zákaz kožešinových farem v České republice je první významnou iniciativou, kterou se v této oblasti chystáme vyvinout. Při své činnosti se hlásíme bezvýhradně k principu nenásilí a respektu k demokratickým hodnotám, které považujeme za základ jakéhokoli legitimního úsilí za společenskou změnu k lepšímu.

http://www.obrancizvirat.cz/o-nas/

269 cz

Jedná se o skupinu aktivistů, která se stále rozšiřuje o nové příznivce a sympatizanty. Tito lidé ukazují nám všem utajovanou krutou realitu zacházení se zvířaty u nás i ve světě. Pravidelně po celé České republice konají protestní akce, kterými chtějí lidem otevřít oči a ukázat jinou cestu bez krutosti a smrti. Jak to vůbec vzniklo?

269 je číslo telete, které se narodilo na izraelské farmě a jehož osudem bylo vykrmení a následné zabití, aby jeho naporcované tělo mohlo být prodáno v supermarketu nebo v restauraci. 269 je číslo jeho ušní známky, která ho identifikovala jako jedno ze zotročených a bezejmenných hospodářských zvířat bez tváře, která žijí a umírají každý den skryta před našimi zraky a našim svědomím. 269 byl osvobozen a jeho jméno se stalo symbolem celosvětového hnutí, jehož cílem je znovupropojení lidí s ostatními druhy.

Dnes je hnutí 269 aktivní v mnoha zemích po celém světě. Pro všechna zvířata požadují důstojnost, právo na život a svobodu. Požadují konec otroctví, začátek rozvinuté morálnosti a uznání rovnosti všech druhů; směřují k začátku nové fáze lidské evoluce a ke konci civilizace založené na zotročování, týrání, ponižování a zneužívání jiných vnímajících bytostí.

Jejich cílem je zvýšení povědomí a vzdělání lidstva tím, že ukazují nespravedlivé zneužívání, kterému jsou zvířata podrobena. Věří, že zvířata by neměla být zotročena. Protože tato planeta nepatří pouze lidem. A protože je čas uvědomit si, že všechny výmluvy a možná ospravedlnění již pominuly.

STRACH JE STRACH

KREV JE KREV

BOLEST JE BOLEST

http://www.269.cz/p/blog-page_27.html

 

Farma naděje

Tento projekt si zaslouží Vaši velkou pozornost. Je to zatím jedinečný projekt tohoto druhu u nás v ČR, inspirovaný podobnými v zahraničí. Já sama na něj finančně pravidelně přispívám a tímto bych Vás chtěla požádat i o Vaší podporu. U takových projektů je každá koruna dobrá, a pokud nás bude více, co pravidelně budeme přispívat, bude z toho nakonec slušná a dostatečná částka potřebná na rozjezd a provoz. Zvířata Vaši pomoc potřebují ….

Předem Vám moc děkuji.

http://farmanadeje.cz/o-nas/