Archiv pro rubriku: Děje se ve světě

Zde se pokusím upozorňovat na události a zajímavosti ze světa ve spojistosti s veganstvím či obecně bojem proti utrpení zvířat či na ochranu naší planety Země, její přírody a ekologického systému.

Proč nemám ráda ZOO a cirkusy ….

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/72596/zemrel-nejsmutnejsi-polarni-medved-na-svete-22-let-zil-v-tropech-argentinske-zoo.html

Zemřel nejsmutnější polární medvěd na světě, 22 let žil v tropech argentinské zoo

Média jej často nazývala nejsmutnějším zvířetem planety. Polární medvěd Arturo, který žil v tropických podmínkách argentinské zoologické zahrady, počátkem července zemřel. Ředitel zahrady již dříve oznámil, že zvíře vykazuje všechny znaky těžké psychické deprivace.

Odborníci často upozorňovali, že prostředí je pro medvěda polárního nevhodné. “Polární medvěd vším přizpůsoben životu ve volné přírodě, kde se pohybuje jako na velkém prostranství, v extrémně nízkých teplotách,” uvedl po smrti Artura zástupce argentinské společnosti pro ochranu zvířat s tím, že podmínky v tamní zoo pro něj byly smrtelně nebezpečné. Že se dožil 22 let, je údajně velký div.

Arturo byl často fotografován turisty a jeho výraz hovořil za vše. Smutné mimikry byly rozpoznatelné téměř na každé fotografii. Později bylo také vidět, že dělá stále dokola tentýž pohyb, což podle ředitele zoo byl jeden ze znaků jeho psychické nepohody, která postupně přerostla v deprivaci.

Případ uhynulého ledního medvěda v Argentině by podle ochránců zvířat mohl upozornit na problém, že zvířata v zoologických zahradách jsou držena v zajetí v prostředí, které je pro ně naprosto nevhodné. V důsledku toho se pak toto prostředí podepisuje na jejich psychickém zdraví, a může vést, jako v případě Artura, až k jejich smrti.

medvěd1

 

Arnold Swarzenegger doporučuje omezit maso v jídelníčku

V listopadu 2015 se v Paříži uskutečnila konference ohledně celosvětového globálního oteplování.

Ročně na světě umírá kolem 7 milionů lidí, skleníkové efekty jsou z téměř 30% způsobeny právě chovem hospodářských zvířat, a to se musí zastavit.

Sám Arnold je pro snížení spotřeby masa. A jak říká, jeho dobrý přítel, James Cameron, je pro úplné vynechání masa z jídelníčku lidí. Arnold tuto myšlenku podporuje, jen střízlivě tvrdí, že lidé ze dne na den toto neudělají, proto se musí tato myšlenka neustále podporovat a připomínat. Na argument, jak toto vysvětlit mladým lidem, kteří chtějí vypadat jako Terminátor se pousmál a řekl, že naštěstí dnes již víme, jak bílkoviny z potravin dostat, že sám zná spousty veganů a vegetariánů mezi kulturisty a obecně sportovci, kteří jsou zdraví, plní síly a s vypracovanými svalnatými těly.

 

Vyvrcholení celosvětové kampaně aktivistů

Zatím největší kampaň aktivistů za práva a osvobození zvířat potrvá osm měsíců a vyvrcholela 26. září 2015. Synchronizované virtuální a fyzické akce se konaly ve více než 35 zemích a jejich cílem je propagovat hlavní ethos hnutí 269 za život (269 for Life).

Chce přispět k ukončení utrpení a vykořisťování zvířat pod nadvládou člověka, k druhové rovnosti, životu respektujícímu ostatní cítící bytosti a etickému veganství.

 

U nás akce vyvrcholila 26.9.  v Café na pul cesty v Centrálním parku na Pankráci.

Bylo pro vás připraveno množství stánků jak s občerstvením tak informačních, workshopy s veganskou támatikou ad.

Akci podpořily organizace jako Obraz, Svoboda zvířat, Farma Naděje, Společnost pro zvířata, Zvíře v tísni, Otevři oči, Greenlife.
Ochutnat čistě veganské dobroty od Zelí belí, Vegteg, Vegetka, Moment nebo Fruteama si spousta lidí nemohla nechat ujít.

Naši dobrovolníci nachystsli výstavu svých uměleckých děl, kde ztvárnili témata týkající se ochrany zvířat…nejlepší díla se momentálně draží na facebooku a výtěžek půjde na billboard s tématem práv zvířat.
Všichni s veganským stylem života si mohli za symbolickou cenu 500,- nechat vytetovat číslo 269 od profíků. Tetovací událost naleznete zde : https://www.facebook.com/events/101190280230885/

Večer od 20h pak následoval koncert dvou diy emocore/punk kapel:

sobotní emo/post hc večírek, který vám dá přesně to co chcete, instrumetální pasáže, emoce i screamo nářez, to vše prošpikované texty v rodných jazycích, tedy polštině a češtině

ANSA (pl)
diy politický post hc/emocore z Ciechanów
http://ansapunx.bandcamp.com/

CUMULONIMBUS
emoheartcore z Frýdlantu
https://www.facebook.com/Cumulonimbus-102373909850728/

Více info o after party zde : https://www.facebook.com/events/707995705968251/
————————–————————–————————

Respect Life – “Respektuj život“
Zatím největší kampaň aktivistů za práva a osvobození zviřat, která trvá osm měsíců a vyvrcholí 26. září 2015. Synchronizované virtuální a fyzické akce se budou konat ve více než 70 městech světa a jejich cílem je propagovat hlavní ethos hnutí 269 za život (269 for Life). Ukončit utrpení a vykorisťování zvířat pod nadvládou člověka, druhová rovnost, život respektující ostatní cítící bytosti a etické veganství.

Zapojit se mohou všichni soucitní lidé a organizace za práva zvířat. Respect Life může být demonstrace, protest, shromáždění, veřejný branding či přímá akce, nebo umělecké představení, vyjádření. Jedinou podmínkou je, aby akce vysílala poselství Respektuj život!

Kampaň Respect Life stojí za všemi nelidskými druhy, zvířaty zotročenými a vykorisťovanými lidmi. Zahrnuje každý průmysl a oblast, ve kterých jsou zvířata využívána pro zisk. Jsme proti speciesizmu – druhové nadřazenosti a diskriminaci.

„Zvířata jsou na světě z vlastných dúvodů, ne aby sloužili lidem – tak jako se černí nerodí pro bílé a ženy pro muže,“ Alice Walker. Každá iniciativa, která má takové cíle a přesvědčení a chce ho spolu s námi prezentovat virtuálně či fyzickou akcí 26.9., je vítána.

Tak jako jsme se sjednotili za 269 Czech republic s ostatnými národními hnutími, chceme se sjednotit i v rámci České republiky spoločně za práva a osvobození zvířat.

„Všichni jsme 269“ a „Osvoboďme 269“ jsou hlavní myšlenky hnutí za absolutní osvobození zvířat. Každý může byť degradován na číslo a produkt, všichni jsme cítící bytosti, bez ohledu na živočíšný druh. 269 považuje veganství za jediný etický a ekologicky udržitelný životní styl.

Bolest je bolest, strach je strach, utrpení je utrpení. Postavme se spolu za cítící bytosti, bok po boku, sjednoťme se v jeden hlas. Respect Life 26. září!

Kdo je „269?“

“269” je tele, které se narodilo na izraelské mléčné farmě. Jeho život byl zachráněn pár dní před jeho plánovaným zabitím.
2. října 2012, v den oslav „Světového dne hospodářských zvířat“, uspořádali aktivisté na Rabin Square v centru Tel-Avivu akt solidarity a empatie s týranými zvířaty, která využívá lidská rasa.
Cílem události bylo vzbudit empatii vůči nejvíce utlačovanému sektoru naší společnosti a vyvolat
otázku, jak hluboce se naše společnost odloučila od postihů týrání zvířat.
Aktivisté se nechali označit stejným způsobem, jakým jsou označována zvířata po celém světě.
Číslo 269, které bylo vypáleno do jejich kůže, bylo číslo určené pro tele, na které narazili na jedné z mléčných farem.
„Tento anonymní býček bude navždy zvěčněn na našich tělech a doufáme, že toto poselství solidarity přinese nový pohled na nelidská zvířata. Žádné zvíře by nemělo být využíváno k uspokojení sobeckých potřeb a přání lidí, a proto jsme se rozhodli použít metodu tomuto průmyslu vlastní – objektivizaci živých bytostí jako symbolický prostředek tlumočící naší myšlenku.“

Každý rok je na celém světě více než 150 miliard zvířat zabito kvůli lidskému sobectví, nevědomosti a chamtivosti. Toto šílenství musí skončit a skončí dne, kdy se lidstvo konečně probudí a pochopí, že dokonce i ti bezejmenní cítí bolest a chtějí být svobodní tak jako my lidé.

„Bez boje není pokroku. Ti, kteří tvrdí, že preferují svobodu, a přitom odmítají nepokoje, jsou lidé, kteří
chtějí déšť bez hromu a blesku. Chtějí oceán bez hluku jeho vod. Moc nikdy neustoupí bez požadavku. Nikdy neustoupila a nikdy neustoupí.“ (Frederick Douglass, abolicionista, 1818-1895)

Kampaň „Respect Life” stojí za všemi nelidskými druhy, zvířaty zotročenými a vykořisťovanými lidmi. Zahrnuje každý průmysl a oblast, ve kterých jsou zvířata využívána pro zisk. Jsme proti speciesizmu – druhové nadřazenosti a diskriminaci.

Alice Walker: „Zvířata jsou na světě z vlastních důvodů, ne aby sloužili lidem – tak jako se černí nerodí pro bílé a ženy pro muže,”. Každá iniciativa, která má takové cíle a přesvědčení a chce je spolu s námi prezentovat virtuálně či fyzickou akcí 26. září, je vítána.

Tak, jako jsme se sjednotili za 269 Czech republic s ostatními národními hnutími z 25 zemí, chceme se sjednotit i v rámci České republiky společně za práva a osvobození zvířat.

Všichni jsme 269” a „Osvoboďme 269” jsou hlavní myšlenky hnutí za absolutní osvobození zvířat. Každý může být degradován na číslo a produkt, všichni jsme cítící bytosti, bez ohledu na živočišný druh. 269 považuje veganství za jediný etický a ekologicky udržitelný životní styl.

Bolest je bolest, krev je krev, strach je strach. Postavme se spolu za cítící bytosti, bok po boku, sjednoťme se v jeden hlas. Respect Life 26.9.!

Kdo je „269?”

269” je tele, které se narodilo na izraelské mléčné farmě. Jeho život byl zachráněn pár dní před jeho plánovaným zabitím. 2. října 2012, v den oslav „Světového dne hospodářských zvířat”, uspořádali aktivisté na Rabin Square v centru Tel-Avivu akt solidarity a empatie s týranými zvířaty, která využívá lidská rasa. Cílem události bylo vzbudit empatii vůči nejvíce utlačovanému sektoru naší společnosti a vyvolat otázku, jak hluboce se naše společnost odloučila od postihů týrání zvířat. Aktivisté se nechali označit stejným způsobem, jakým jsou označována zvířata po celém světě. Číslo 269, které bylo vypáleno do jejich kůže, bylo číslo určené pro tele, na které narazili na jedné z mléčných farem.

Tento anonymní býček bude navždy zvěčněn na našich tělech a doufáme, že toto poselství solidarity přinese nový pohled na nelidská zvířata. Žádné zvíře by nemělo být využíváno k uspokojení sobeckých potřeb a přání lidí, a proto jsme se rozhodli použít metodu tomuto průmyslu vlastní – objektivizaci živých bytostí jako symbolický prostředek tlumočící naší myšlenku.

 

Každý rok je na celém světě více než 150 miliard zvířat zabito kvůli lidskému sobectví, nevědomosti a chamtivosti. Toto šílenství musí skončit a skončí dne, kdy se lidstvo konečně probudí a pochopí, že dokonce i ti bezejmenní cítí bolest a chtějí být svobodní tak jako my lidé.

Bez boje není pokroku. Ti, kteří tvrdí, že preferují svobodu, a přitom odmítají nepokoje, jsou lidé, kteří chtějí déšť bez hromu a blesku. Chtějí oceán bez hluku jeho vod. Moc nikdy neustoupí bez požadavku. Nikdy neustoupila a nikdy neustoupí.” (Frederick Douglass, abolicionista, 1818–1895)

 www.facebook.com/events/533116870164510

 www.269life.com
 www.269.cz

Green Life

Tento projekt si zaslouží i Vaši podporu. Já sama pravidelně finančně přispívám a tímto bych chtěla požádat i Vás, abyste nebyli lhostejní a připojili se ke mně. Když si měsíčně odpustíte třeba jednu večeři v restauraci a pošlete raději alespoň stovku na tento projekt, uděláte obrovský dobrý skutek … Čím více nás bude, tím větší šanci a možnost tito skvělí lidé mají … více zde: http://pralesdetem.cz/

REZERVACE GREEN LIFE

Projekt Green Life vykupuje od roku 2009 pozemky na hranicích s národním parkem Gunung Leuser mezi řekami Berkail a Sembelang, za účelem jejich zachování a obnovy, ve prospěch zvířat, budoucích generací a planety Země. Z tohoto důvodu zde vznikla česko-indonéská soukromá rezervace Green Life.

Cílem projektu Green Life je vytvářet vhodné podmínky pro život divokých zvířat a ochrannou zónu mezi národním parkem Gunung Leuser a plantážemi gumovníků, či palmy olejné. Cílová plocha soukromé rezervace je 700 hektarů.

v

V současné době má rezervace Green Life 46 hektarů deštného primárního a sekundárního pralesa. Některé pozemky byly minulými majiteli vykáceny a osázeny gumovníkem, ale i tyto pozemky vracíme zpět přírodě a ekosystému Leuser. Ukazuje se, že právě sekundární les, houštiny a vysoké traviny přitahují jeleny a divoká prasata, za kterými přichází i vrcholový predátor tygr sumatránský.

b

V rezervaci Green Life byly v roce 2009 a 2014 vystavěny dva pralesní tábory, které slouží jako terénní základny pro dobrovolnické programy, ekoturistické pobyty a pro protipytlácké hlídky Green Patrol. Dále zde byla vystavěna v roce 2012 pozorovací věž a v roce 2015 plánujeme ještě další dvě pozorovací plošiny. Hranice rezervace se pravidelně obnovují a označují.